NIŤOVÝ FACELIFT – APTOS, EXCELLENCE VISAGE

Se stárnutím kůže dochází k oslabování tkáně, úbytku obličejového tuku a ochabování podkoží. V postižených oblastech se to navenek projevuje jako povislá kůže (odborně ptóza). Tento stav se projevuje na tvářích, v okolí očí, obočí, spáncích a na krku, takže obličej působí starším dojmem. V minulosti byl jediným řešením tohoto problému chirurgický face-lift. Dnes mají klienti k dispozici méně invazivní metodu, která dokáže pozvednout, vytvarovat a zpevnit povadlou tkáň v oblasti obličeje a krku.

Ceník

Často kladené dotazy

Jedná se o moderní metodu, která oddaluje nutnost chirurgického face-liftu. Metoda známá jako APTOS (neboli "zlaté nitě") jednoduše napíná ochablou kůži obličeje pomocí několika vpichů. APTOS jsou vstřebatelné nitě s háčky určené k liftingu a vypnutí kůže, které se používají od roku 1996. Nitě jsou složeny z kyseliny polymléčné a polykaprolaktonu, v současné době jsou k dispozici i nitě z kyseliny hyaluronové, které mají vysoko hydratační účinek. Při tomto ošetření chirurg pomocí speciálních nití zpevňuje a zvedá různé části obličejových tkání. Ošetření se provádí pomocí speciálně tvarovaných dlouhých jehel, kterými se aplikují dané nitě. Na obličeji tak nezůstávají žádné stopy po řezu ani jizvy. Toto je jedna z mnoha výhod oproti běžným invazivním postupům face-liftu. Vlákna Aptos mají i další účinky - sjednocují barvu pleti, strukturu, a zlepšují její hydrataci.

Tento typ zákroku se nejčastěji používá ke korekci střední části obličeje k zjemnění nosoústních rýh, liftingu ústních koutků a ke zpevnění kontur dolní čelisti. Výhodou této techniky je krátká operační doba a rychlé zotavení.

Nitě Aptos jsou bezpečné a používají se v chirurgii již více než 30 let.

Ošetření trvá přibližně 45 minut, doba hojení je přibližně 7 dní.